Kobieta, ciąża i zmiana – pomoc młodej mamie

(…) Dorosłam a pragnienia w sercu z dziecięcych marzeń pozostały. Zupełnie ich nie weryfikowałam a jedynie ubrałam w dorosłe ubranie. Bóg sprawił,że osiągnęłam swoje marzenia, nawet jakoś uparcie do tego nie dążyłam. Mam dom. Mam schody. Mam męża i mam dzieci. Moje dziecięce marzenia nie brały pod uwagę, że schody jak są to trzeba po nich biegać w tę i z powrotem kilka razy dziennie i że trzeba je myć. Mąż to nie jest złota rybka, która ma spełniać moje marzenia i oczekiwania, do tego czytać w moich myślach i biegle interpretować moje zachowania. Dzieci to nie tylko uśmiechnięte i gaworzące prześliczne bobasy. To również płacz,krzyk, ból, kłótnia w rodzeństwie, kłótnia małżeńska różne zachcianki i inne trudności. Nie chodzi mi o to by zniechęcać do bycia rodzicem czy współmałżonkiem, bo to piękne role. Chodzi mi tylko o to i aż o to, że gdy Gdy prawdziwe życie nie dorasta do marzeń pojawiają się kłopoty” Bo prawdziwe życie to piękno i trud. Dom to ciągła praca fizyczna, to remonty, to sprzątanie, prace w ogrodzie, wydatki na utrzymanie ale i wygoda, przestrzeń, ogród i relaks. Możliwość zrobienia w lecie romantycznego i rodzinnego ogniska. Możliwość bujania się na huśtawce. Dzieci mają bazę, różne zakamarki i męskie prace z tatą w piwnicy i wokół domu. I jak wszystko w życiu ma swoje plusy i minusy. Klucz to znaleźć, zaakceptować i utrzymać z Bożą pomocą równowagę we wszystkich pełnionych rolach i obowiązkach. (…)”

Blog Monika Witas „KOBIETA-ZONA-MAMA-DOM-PRACA

Młoda mama, potrzebuje osadzić swe pragnienia na rzeczywistości. Potrzebuje narzędzi do tego by budować swoje życie zgodne z sobą, z harmonią w odniesieniu i dbaniu o swe pragnienia. Potrzebuje łagodnych narzędzi do budowania siebie i swojej rodziny. Potrzebuje wiedzy. Potrzebuje podstaw psychologii i treningu z budowania relacji i komunikacji by pomóc sobie w procesie zmiany jakim jest niewątpliwie urodzenie dziecka

I w tym Pomożemy. Po co? Żeby zapobiec niechcianym i nigdy nie planowanym kryzysom. Żeby spełnić marzenia o dobrym, łagodnym i pięknym życiu. By wprowadzić porządek. Żeby budować od początku na skale. Żeby nie dopuścić do sytuacji, kiedy będzie trzeba relacje odbudowywać. Nie wpadnij w statystyki. Wspólnie budujmy nowe statystyki. Zapobiegnij i nie bądź jedną z wielu. Zostań jedną z niewielu z naszą Fundacją Światło

„Przyjście na świat dziecka wiąże się ze zmianami, które wcześniej nie były przez małżonków brane pod uwagę. Z tego też względu okres ten uważa się za najpoważniejszy kryzys rozwojowy, przed jakim staje rodzina. Według badań amerykańskich psychoterapeutów dla par Johna i Julie Gottmanów, prawie 70% par skarży się na spadek satysfakcji z małżeństwa w ciągu pierwszych 12 miesięcy po przyjściu na świat dziecka. Jest to o tyle ciekawe, że większość par pragnie dziecka – jest ono „owocem miłości” i raczej powinno spajać emocjonalnie małżonków niż odsuwać ich od siebie. Co za tym stoi?”

źródło: Internet kobiecy portal Polki

Co zyskasz, kiedy się do nas zwrócisz?

  • Pomożemy Ci odpowiedzieć na powyższe pytanie.
  • Pomożemy zapobiec kłopotom, które pojawiają się po urodzeniu dziecka.
  • Pomożemy je zdefiniować
  • Pomożemy przejść przez proces zmiany jeśli się już uruchomił lub przygotować się do zmiany gdy dopiero go oczekujesz.
  • Wyprawka dla dziecka i porodu to ważna rzecz. Trzeba się przygotować i mieć wszystko co niezbędne dla dziecka. Ale oprócz rzeczy materialnych bo te są dziś na wyciągnięcie ręki, potrzebujesz przygotować się do tego życiowego wydarzenia emocjonalnie i psychicznie. By zapobiec wielu niechcianym procesom.
  • Wyposażymy Cie w narzędzia i wiedzę

Zadzwoń lub napisz!!

Tel. 506456817